Blog

 

Zakup drzwi wewnętrznych to inwestycja na lata. Dlatego też trzeba dobrze ją przemyśleć oraz zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które mają w ich przypadku znaczenie. Które bez wątpienia są najważniejsze?

Brama garażowa jest takim elementem wyposażenia naszych domów, który umożliwia nam stosunkowo łatwy wjazd samochodem do garażu. W zależności od sposobu otwierania, bramy garażowe możemy podzielić na kilka rodzajów.

Rolety zewnętrzne coraz częściej stają się podstawowym wyposażeniem domów i mieszkań. Już na etapie planowania lub wykonywania projektu bierzemy pod uwagę nie tylko montaż nowych okien, ale i od razu rolet zewnętrznych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rolety takie są bardzo praktyczne, a w niektórych sytuacjach wręcz nie mają żadnej alternatywy. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż rolet, warto zastanowić się jakie dokładnie pełnią funkcje i tę wiedzę wykorzystać w praktyce, czyli wybrać rolety, które będą dostosowane do konkretnych potrzeb i oczekiwań.

Szukając odpowiednich dla naszego domu lub mieszkania okien, zazwyczaj skupiamy się na ich wyglądzie. Analizujemy, z jakiego materiału mają być wykonane, jak powinny się otwierać i w jakim kolorze powinna być ich rama. Tymczasem należy również skupić się na wartościach i współczynnikach, które określają ich podatność na przenikanie ciepła, promieni słonecznych, czy hałasu. Jednym z nich jest współczynnik Uw. Dlaczego jest ważny?

Budowa domu to długi i wieloetapowy proces, w którym ważne miejsce ma zaprojektowanie umiejscowienia i rozmiarów stolarki okiennej. To dość trudne zadanie, ponieważ musimy uwzględnić wiele czynników, aby zrobić to poprawnie i funkcjonalnie. Jak zmierzyć otwory na okna? Czy są jakieś regulacje prawne dotyczące minimalnych i maksymalnych wymiarów?

Porównując różne rodzaje okien, często stajemy przed wyborem, które okna będą lepsze: aluminiowe czy PCV. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych, zapotrzebowania oraz własnych preferencji. Stolarka okienna i drzwiowa to szybko rozwijająca się branża, która oferuje nam coraz więcej rozwiązań do wykorzystania zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach.

© Firma MŁYNARSKI Opole 2001 - 2017 Okna | Drzwi | Rolety | Markizy | Bramy Garażowe