Blog

 

Ideą budownictwa pasywnego jest zminimalizowanie zużycia energii podczas eksploatacji budynku. Okna, jako jeden z jego elementów powinny spełniać te same założenia i możliwie najlepiej izolować go przed utratą ciepła od wewnątrz oraz przed przedostawaniem się zimnego powietrza od zewnątrz. Na oszczędność cieplną okien w budownictwie pasywnym składają się głównie dwa elementy okna - rama i szyba.

Lato, choć przez wielu wyczekiwane, niektórym przysparza mąk. Niekiedy przy największych upałach, gdy temperatura przestaje być znośna, jedynym ratunkiem jest chłód domowego zacisza. Niestety nie wszystkie domy wyposażone są w udogodnienia pozwalające na sprawną ochronę przed bardzo wysokimi temperaturami na zewnątrz.

Na rynku jest dziesiątki różnych wariantów drzwi wewnętrznych, dlatego też do decyzji o zakupie należy podejść naprawdę rozważnie. Które czynniki będą absolutnie kluczowe przy wyborze?

Zakup drzwi wewnętrznych to inwestycja na lata. Dlatego też trzeba dobrze ją przemyśleć oraz zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, które mają w ich przypadku znaczenie. Które bez wątpienia są najważniejsze?

Brama garażowa jest takim elementem wyposażenia naszych domów, który umożliwia nam stosunkowo łatwy wjazd samochodem do garażu. W zależności od sposobu otwierania, bramy garażowe możemy podzielić na kilka rodzajów.

Rolety zewnętrzne coraz częściej stają się podstawowym wyposażeniem domów i mieszkań. Już na etapie planowania lub wykonywania projektu bierzemy pod uwagę nie tylko montaż nowych okien, ale i od razu rolet zewnętrznych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rolety takie są bardzo praktyczne, a w niektórych sytuacjach wręcz nie mają żadnej alternatywy. Zanim jednak zdecydujemy się na montaż rolet, warto zastanowić się jakie dokładnie pełnią funkcje i tę wiedzę wykorzystać w praktyce, czyli wybrać rolety, które będą dostosowane do konkretnych potrzeb i oczekiwań.

Szukając odpowiednich dla naszego domu lub mieszkania okien, zazwyczaj skupiamy się na ich wyglądzie. Analizujemy, z jakiego materiału mają być wykonane, jak powinny się otwierać i w jakim kolorze powinna być ich rama. Tymczasem należy również skupić się na wartościach i współczynnikach, które określają ich podatność na przenikanie ciepła, promieni słonecznych, czy hałasu. Jednym z nich jest współczynnik Uw. Dlaczego jest ważny?

Budowa domu to długi i wieloetapowy proces, w którym ważne miejsce ma zaprojektowanie umiejscowienia i rozmiarów stolarki okiennej. To dość trudne zadanie, ponieważ musimy uwzględnić wiele czynników, aby zrobić to poprawnie i funkcjonalnie. Jak zmierzyć otwory na okna? Czy są jakieś regulacje prawne dotyczące minimalnych i maksymalnych wymiarów?

Porównując różne rodzaje okien, często stajemy przed wyborem, które okna będą lepsze: aluminiowe czy PCV. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych, zapotrzebowania oraz własnych preferencji. Stolarka okienna i drzwiowa to szybko rozwijająca się branża, która oferuje nam coraz więcej rozwiązań do wykorzystania zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach.

© Firma MŁYNARSKI Opole 2001 - 2017 Okna | Drzwi | Rolety | Markizy | Bramy Garażowe